Nalgesin S: Úleva od bolesti, na kterou se můžete spolehnout

Nalgesin S

Co je Nalgesin S a jak funguje?

Nalgesin S je lék proti bolesti, který obsahuje dvě účinné látky: naproxen a sodnou sůl bikarbonátu. Naproxen patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Funguje tak, že blokuje tvorbu látek v těle, které způsobují bolest a zánět. Sodná sůl bikarbonátu pomáhá neutralizovat žaludeční kyselinu a urychluje vstřebávání naproxenu do krevního oběhu. Díky tomu Nalgesin S účinkuje rychleji než běžné tablety s naproxenem. Nalgesin S se používá k úlevě od mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zubů, bolest zad, bolest svalů a bolest při menstruaci.

Kdy je Nalgesin S vhodný?

Nalgesin S je lék s obsahem naproxenu, který účinně tlumí bolest a zánět. Je vhodný k krátkodobé léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, zubů, zad, svalů a kloubů. Pomáhá také při bolestivé menstruaci. Nalgesin S je dostupný bez lékařského předpisu, ale vždy je důležité si před jeho užitím přečíst příbalový leták a dodržovat doporučené dávkování.

Dávkování a užívání Nalgesinu S

Nalgesin S užijte nejlépe po jídle a zapijte dostatečným množstvím vody. Tablety polykejte celé, nekousejte je ani nedrťte. Dávkování se liší podle síly tablet a vašich individuálních potřeb. Vždy dodržujte pokyny lékaře a informace v příbalovém letáku.

Obvyklá dávka pro dospělé a dospívající od 16 let je 1 tableta Nalgesinu S (obsahující 275 mg naproxenu a 200 mg sodné soli diclofenac-epolaminu) každých 8-12 hodin dle potřeby. Maximální denní dávka nesmí překročit 3 tablety.

Nalgesin S není určen pro děti a dospívající do 16 let. Pokud se vaše příznaky nezlepší do 3 dnů nebo se naopak zhorší, vyhledejte lékařskou pomoc.

Možné nežádoucí účinky

Jako u všech léků, i tento přípravek může mít nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Mezi časté nežádoucí účinky patří bolest hlavy, nevolnost a závratě. Pokud se u vás tyto příznaky vyskytnou a neodezní do několika dní, kontaktujte svého lékaře.

Vzácně se mohou vyskytnout závažnější nežádoucí účinky, jako jsou alergické reakce, problémy s játry nebo ledvinami. Pokud zaznamenáte příznaky, jako je otok obličeje, rtů nebo jazyka, potíže s dýcháním, žloutenka nebo tmavá moč, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Je důležité si uvědomit, že výše uvedený seznam není úplný. Pokud zaznamenáte jakékoli neobvyklé příznaky během užívání tohoto léku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kdy se užívání Nalgesinu S vyvarovat?

Nalgesin S je lék, který by se neměl brát na lehkou váhu. Existuje několik situací, kdy je jeho užívání nevhodné a dokonce nebezpečné. Pokud trpíte alergií na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizápalové léky, Nalgesin S pro vás není vhodný. Stejně tak byste se mu měli vyhnout, pokud máte nebo jste v minulosti měli žaludeční vředy, krvácení do žaludku nebo jiné závažné gastrointestinální potíže.

Těhotné a kojící ženy by se měly před užíváním Nalgesinu S poradit se svým lékařem. Jeho užívání se nedoporučuje v posledním trimestru těhotenství. Opatrnosti je třeba i u pacientů s onemocněním jater nebo ledvin. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny lékaře nebo lékárníka.

Alternativy k Nalgesinu S

Nalgesin S patří mezi oblíbené léky proti bolesti, ale existuje řada alternativ, které vám mohou také ulevit. Pokud hledáte léky s podobným účinkem, zkuste ibuprofen nebo diklofenak. Tyto látky patří do stejné skupiny jako nimesulid (účinná látka v Nalgesinu S) a působí protizánětlivě a proti bolesti.

Pro mírnější bolesti můžete sáhnout po paracetamolu, který je šetrnější k žaludku. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták a dodržujte doporučené dávkování.

Kromě léků existují i ​​přírodní alternativy, které mohou pomoci zvládat bolest. Zkuste například zázvorový čaj, obklady z arniky nebo konopný olej.

Nezapomeňte, že pokud vaše bolesti přetrvávají nebo se zhoršují, je důležité navštívit lékaře.

Nalgesin S a řízení/alkohol

Nalgesin S obsahuje sodnou sůl diklofenaku, což je nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), který může způsobovat závratě, ospalost a další nežádoucí účinky, které mohou ovlivnit vaši schopnost řídit nebo obsluhovat stroje. Pokud po užití Nalgesinu S pocítíte tyto příznaky, neřiďte ani neobsluhujte stroje, dokud se nebudete cítit lépe.

Alkohol může zvyšovat riziko žaludečních potíží a krvácení spojených s užíváním NSAID, jako je diklofenak. Během užívání Nalgesinu S se nedoporučuje pít alkohol.

Vždy si pečlivě přečtěte příbalovou informaci a dodržujte pokyny svého lékaře nebo lékárníka ohledně užívání Nalgesinu S.

Důležité informace o skladování

Pro zachování kvality a čerstvosti potravin je důležité správné skladování. Vždy dodržujte pokyny uvedené na obalu. Obecně platí, že suché potraviny jako těstoviny, rýže nebo mouka by měly být skladovány v uzavřených nádobách na suchém a chladném místě. Ovoce a zelenina by měly být uchovávány v chladničce v zásuvce na zeleninu, aby si zachovaly svou svěžest a vitamíny. Maso a mléčné výrobky patří do nejchladnější části chladničky a měly by být spotřebovány do data spotřeby. Zbytky jídel uchovávejte v uzavřených nádobách v chladničce a spotřebujte je do 3-4 dnů. Dodržováním těchto jednoduchých tipů prodloužíte trvanlivost potravin a předejdete jejich plýtvání.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Janina Vítková

Tagy: nalgesin s | léčivo